Péče o hodinky

 

 1. Výměna baterie v hodinkách
  Každá výměna baterie by měla být provedena ve specializovaném obchodě nebo u hodináře!

 

Máme vlastní hodináře!

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na

 

 1. Šetření baterie v hodinkách
  Kvalitní baterie a správný proces výměny Vám zaručuje delší výdrž a celkovou životnost hodinek. Pokud hodinky nebudete používat delší dobu, povytáhněte korunku do polohy, při které nastavujete čas. Tím se ručičky zastaví a baterie tak nebude mít žádný odběr. Pokud se jedná o hodinky s přidanými funkcemi (stopky, podsvícení, atd.) je potřeba vědět, že spouštění těchto funkcí zvedá odběr baterie a snižuje tak její životnost.
   
 2. Vlhkost v hodinkách
  Pokud se Vám stane, že se Vaše hodinky čas od času sami zamlží, je v nich vlhkost. Hodinky sami neotvírejte-vzduch by mohl způsobit korozi součástek. Vyhledejte pomoc u hodináře, který hodinky vysuší, namaže, zkontroluje jejich úplnou funkčnost a utěsní.

 

 1. Pravidelná péče                                                                                                                                                                                                                                    I když Vaše hodinky nemají žádnou poruchu, je potřeba o ně pravidelně pečovat a předcházet tak možným problémům. Udržovat je v čistotě je k tomu první krok. Pásek je možné otírat vlhkým hadrem, na kožené řemínky je v hodná i impregnace (s jejím výběrem Vám pomůžeme). Hrubé nečistoty ze spodní strany hodinek důkladně odstraníme suchým měkkým kartáčkem (např. již nepoužívaný kartáček na zuby). Hodinky dočistíme vlhkým hadrem ze spodní i vrchní strany.